Storytel ile Kitaplar Konuşuyor


Storytel ile Kitaplar Konuşuyor

 Bu yazımda sizlere bir kitap uygulamasından bahsetmek istiyorum, son zamanlarda oldukça kafayı bozduğum ve 4 günde 5 kitap bitirdiğim bir uygulamadan.

Storytel fiziksel olan kitapları profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirilmesi ile kullanıcıların bu ses kayıtlarını dinlemesi yani kitapları okumak yerine dinlemek ile bitirdiği bir uygulama.

Selçuk YÖNTEM , Barış ÖZCAN gibi bir çok ismin seslendirdiği, konuşturduğu kitapları listenize ekleyebilir, telefonunuza indirebilir ve spor yaparken, yolda yürürken ya da arabada trafikte dinleyebilirsiniz.

Ben genellikle evde 30 - 40 dakika kadar gözümü kapatıyor okumak istediğim ama üşendiğim o kitabı açıyor ve kitaptaki betimlemeleri canlandırarak dinliyorum, gerçekten çok güzel ve herkesin hayatından en azından 1 kere deneyimlemesi gerektiğini düşündüğüm bir tecrübe.

Benim yaşım pek tutmuyor ama bizden önceki nesillerde radyo sineması dediğimiz bir tür bulunuyormuş ve oldukça eğlenceli olduğunu söylüyorlar belki onun gibi olmasa da Storytel ile birlikte bir nevi radyo sinemasını deneyimleyebiliyoruz.

Tabi ki Storytel ile sadece kitapları dinlemeniz gerekmiyor aynı zamanda her kitap için geçerli olmasa da bazı kitapları okuyabiliyorsunuz da.

Uygulamanın özelliklerine gelecek olursak;

 1. Kitap listesi oluşturmak.
 2. Biten kitapları görmek.
 3. Kitapları yorumlamak ve puanlamak.
 4. Önerilen kitaplar.
 5. Uyku zamanlayıcısı.
 6. Ses hızı ayarlamak.
 7. Arka planda kitapları dinlemeye devam etmek.
 8. Dinlediğiniz kitabı aynı anda kaç kişi dinliyor görmek.
 9. Ayraç ile not almak.
Eğer ki benden bir kaç kitap önerisi almak isterseniz dinlemek için sizlere önerebileceğim kitaplar şunlardır;
 1. Beyaz Geceler (Fyodor Dostoyevski)
 2. Simyacı (Paul Coelho)
 3. Zaman Makinesi (H.G Wells)
Şimdilik sizlere dinlemenizi önerdiğim kitaplar bunlardır.

Uygulama İçinden Görüntüler

Storytel Menü Storytel Player

Storytel Kitaplık Storytel Kitap

Storytel Keşfet