GitHub Takılı Kalma Sorunu Çözümü

GitHub

GitHub Push Origin Takılı Kalma Sorunu Çözümü

 Hepinize merhaba arkadaşlar GitHub Desktop kullanırken bazen göndermek istediğimiz büyük dosyalar takılı kalabiliyor ve terminal üzerinden denediğimiz zaman "Receiving objects:  13% (1309/10065), 796.00 KiB | 6 KiB/s fatal: The remote end hung up unexpectedly" yazısı bizi karşılıyor, böyle durumlarsa saatlerce hatta günlerce beklesek bile projemiz GitHub üzerine gitmeyebiliyor. 

Oyun tasarımında özellikle 3D modeller, 4K Texturelar veya eklediğimiz SDK ların büyük boyutlu dosyalarında karşıma çıkabiliyor ve boş yere vaktimizi alabiliyor hatta bazen kafayı yedirtiyor.


GitHub Sıkışma Problemi

Bu sorunun çözümünü bir çok yerde araştırdığım zaman aslında çok fazla bir öneri ile karşılaşmamıştım ve tekrar tekrar GitHub u kapat aç yaparak zorlama yöntemler ile bir şekilde dosyalarımı göndermeyi başarmıştım ancak bu kadar uğraşmaya gerek olmadığını ve terminal üzerinden projeye eklenecek bir kaç satır komut ile çözülebileceğini öğrendim.

Eğer sizlerde bu tarz bir sorun ile karşılaşırsanız aşağıdaki komutları GitHub üzerindeki terminalde yazarak Buffer boyutunu arttırabilir ve bu sorunu çözebilirsiniz.

Çözüm

Eğer internet hızınız yavaş ise aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz. Eğer bu komut işe yaramazsa terminale bir aşağıdaki komutu girin.

git config --global http.postBuffer 524288000

İnternet hızınız normale göre biraz daha yüksek ise aşağıdaki komut ile bu sorunu çözebilirsiniz.

git config --global http.postBuffer 1048576000

  

Bu komutları kullanmanız durumunda takılı kalma sorununuz çözüme ulaşmış olacaktır, bu komutları girdikten sonra GitHub Desktop veya CMD üzerinden projeyi göndermeyi iptal edip kapatıp tekrar başlatmanız gerekiyor.